Son dakika ‘PCR’ kararı! İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine gönderdi…

Son dakika ‘PCR’ kararı! İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine gönderdi…

38
0
PAYLAŞ

Son dakika 'PCR' kararı!  İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine gönderdi...

Son dakika ‘PCR’ kararı! İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine gönderdi…

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valisine PCR Testi ile ilgili yeni bir genelge gönderdi…

18 yaş ve üzeri vatandaşlara, aşılama işlemi tamamlanmamış veya hastalığa yakalanmamış kişilerden belirli bölgelere girişte veya şehirlerarası toplu taşıma araçlarını kullanırken istenecek olan PCR negatif test sonucu uygulanacaktır.

İçişleri Bakanlığı, 6 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitim öncesi 81 ilin valilerine PCR testi konusunda yeni bir genelge gönderdi. Genelgeye göre; Daha önce aşı olmamış veya herhangi bir hastalığı olmayanların haftada iki kez PCR testi ile taranması istenecektir. PCR test sonuçları gerekli işlemler için okul yönetimleri tarafından kayıt altına alınacaktır.

Aşı konusunda tereddüt yaşayanların endişe ve tereddütlerini gidermek için bilgilendirme ve yönlendirme çalışmalarına ağırlık verilecektir. 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren aşı süreci tamamlanmamış veya hastalığı geçirmemiş kişiler; Vatandaşların konser, sinema, tiyatro gibi etkinliklere katılımlarında veya uçak, otobüs, trenle şehirlerarası seyahatlerinde PCR testinin negatif sonuçlanmasının zorunlu olduğu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 24 Ağustos 2021 tarihinde duyuruldu. veya diğer toplu taşıma araçları. ‘Covid-19 Salgınında Okullarda Alınacak Önlemler Rehberi’Okulda öğrencilerle görüşmesi gereken aşısız öğretmenlerden ve okul personelinden haftada iki kez PCR testi istenecektir.

Bu içerikte; Eğitim personeli başta olmak üzere eğitim personeli, kantin çalışanları ve öğrenci servislerinin şoför ve rehberlik personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek kişilerin aşılanmamış olması durumunda, daha önceden geçirilmiş bir hastalığı varsa ( Kovid-19 hastalığından sonra bilimsel olarak bağışıklığın olduğu döneme göre); Bu kişilerden haftada iki kez PCR testi ile taranmaları istenecektir. Sonuçlar okul yönetimi tarafından kayıt altına alınarak gerekli aksiyonlar alınacaktır.

PCR negatif test şartı istenen alanlara (okul, sinema, tiyatro, konser vb.) girmek isteyen veya şehirlerarası toplu taşıma araçlarını (uçak, tren, otobüs vb.) kullanacak olan kişiler; Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması ile aşı işleminin tamamlanıp tamamlanmadığını veya hastalığa yakalanan kişiyi kontrol ederek PCR negatif test raporu almaları gerekip gerekmediğini öğrenebilecekler.

18 YAŞ VE ÜZERİLERİNE PCR UYGULAMASI YAPILACAKTIR

Aşı süreci tamamlanmamış veya hastalığa yakalanmamış kişilerden PCR testi sonucu negatif çıkan 18 yaş ve üzeri vatandaşlar için, belirli alanlara (okul, sinema, tiyatro, konser vb.) veya şehirlerarası toplu taşıma araçlarını kullanırken (uçak, tren, otobüs vb.). uygulanacak.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK