Rize Valisi kendisine gelen mesajı paylaştı: Utanıyorum, yüzüm kızarıyor…

Rize Valisi kendisine gelen mesajı paylaştı: Utanıyorum, yüzüm kızarıyor…

47
0
PAYLAŞ

Rize Valisi aldığı mesajı paylaştı: Utandım, yüzüm kızardı.

Rize Valisi aldığı mesajı paylaştı: Utanıyorum, yüzüm kıpkırmızı.

Koronavirüs vaka yoğunluğunun en yüksek olduğu il Rize Valisi Kemal Ceber, aldığı mesajda, “Utanıyorum. Söylediğimde bile yüzüm kızarıyor. Annemin aşısını ihmal ettik ve sonuç bu” dedi.

‘AŞI NOKTASINDA YÜZDE 78 BULDUK’

Okulların açılmasıyla birlikte şehrin kendi nüfusuyla baş başa kaldığında hızla toparlanacaklarını belirten Vali Ceber, “Çünkü Rize halkının genel olarak kurallara uyduğunu düşünüyorum. Bunca zaman insanlar sıkıldı, yoruldu ama hepsini bir araya getirdiğimizde Rize’deki insanımızın duyarlı davrandığını düşünüyoruz. İnşallah kendi başımıza kaldığımızda biraz daha hızlı toparlanacağımızı düşünüyoruz. Aşı noktasında yüzde 78 bulduk. Bu önemli bir orandır. Özellikle son 20-25 günde ortalama 7 bin aşı yapıyoruz. 10-15 kişi bir araya gelip ‘şimdi aşı olmak istiyoruz’ deyince sağlık ekiplerimizi oraya gönderiyoruz. Muhtarlarımıza diyoruz ki aşı olmak isteyenleri köy meydanında toplayın, aşı ekibimizi size gönderelim” dedi.

‘KAYIPLARIMIZIN YÜZDE 90’I İKİNCİ DOZLU AŞI OLMAYANLARDIR’

Bir vatandaş tarafından gönderilen WhatsApp mesajını anlatan Vali Ceber, “Bir vatandaşımız telefonla mesaj atarak bana ulaşıyor. Annesi covid entübasyon durumuna girmek üzere. Trabzon’da yeri olmadığı için Rize konusunda destek istiyor. Utanıyorum mesajı. Söylediğimde bile yüzüm kızarıyor. Annemin aşısını ihmal ettik ve sonuç bu” diyor. Lütfen aşılarımızı ihmal etmeyelim. Bu bizim en önemli silahımız. Rize olarak biz bu silahı donattık. Aşı oranı yüzde 77 diye düşünebilirsiniz, vaka neden bu kadar yüksek. hastanelerimizde kaybettiğimiz kişilerin yüzde 90’ı ikinci doz aşı yaptırmayan vatandaşlarımız. Bu süreci devam ettirmek için okullarımızı yakında açacağız.Tüm hazırlıklarımız tamamlandı.Aşı ile birlikte tedbiri de elden bırakmayacağız” dedi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK