RTÜK acımadı! Fatih Altaylı’ya ceza!

RTÜK acımadı! Fatih Altaylı’ya ceza!

74
0
PAYLAŞ

RTÜK zarar görmedi!  Fatih Altaylı'ya ceza!

RTÜK zarar görmedi! Fatih Altaylı’ya ceza!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) haftalık olağan toplantısında TELE 1, Bloomberg HT ve Fatih Altaylı’ya ceza verildi.

FATİH ALTAYLI’YA CEZA

Türkiye Futbol Federasyonu’nun başvurusu üzerine Üst Kurul, Bloomberg HT televizyonunda yayınlanan “Spor Saati” programına, Fatih Altaylı ile Emin Çağlar arasındaki diyaloga ağırlık verdi.

İkili arasındaki diyalogda kullanılan, “Bu cimri ve aşağılık hakemlik zihniyeti ve bu alçak ve aşağılık Futbol Federasyonu yönetim zihniyeti ligimizin değerini yok ediyor.”, “… normalde bir spor kulübünün kapısına bağlı olmayacak adamlar. eşekler o kulübün menajeri olunca kardeşim.”, “Deliliğin dozunu biraz artırsam herhalde daha çok ihale alacaklarını düşündüler de öyle bir yere gittiler bravo onlara, tebrik ederim. Türkiye Futbol Federasyonu’nun koltuğunu işgal eden ve bu utanca imza atanlar. Üst Kurul Üyeleri, açıklamaları ayrıntılı bir şekilde inceleyerek, sözlerin kurum ve kişileri eleştirmenin ötesinde aşağılayıcı ve itibarsızlaştırıcı olduğunu tespit etti, oylama sonucunda Bloomberg HT televizyonuna üst sınırdan idari para cezası verilmesine karar verildi.

RTÜK Başkan Yardımcısı Orhan Karadaş seçildi

TBMM’de görev süresi sona eren üyelerin yerine seçilen 3 yeni üye ile toplanan Üst Kurul’da boşalan Başkan Vekilliği için de seçim yapıldı. Orhan Karadaş, Üst Kurul’un yeni Başkan Yardımcısı oldu.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK