En fazla vakanın görüldüğü ilimizde Vali’den dikkat çeken açıklama!

En fazla vakanın görüldüğü ilimizde Vali’den dikkat çeken açıklama!

38
0
PAYLAŞ

Valilikten vakaların en çok görüldüğü ilimizde dikkat çeken açıklama!

Valilikten vakaların en çok görüldüğü ilimizde dikkat çeken açıklama!

Nüfusa göre en fazla vakanın görüldüğü Rize’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı güncel koronavirüs vaka haritasında, dosyalama ekipleri vakaların daha çok ‘yerli’ bulaşmadan kaynaklandığını belirledi.

Rize Valisi Kemal Ceber

Ceber, kentin nüfusunun şu anda 700 bin civarında olduğunu belirtti. “Köyler, yaylalar tıklım tıklım dolu. 600-700 bin kişiye test yapılıp pozitif çıkınca Rize’ye yazıyorlar. Oran yapıldığında bu pozitifler otomatik olarak Rize’ye yansıyor çünkü gerçek nüfusumuz 350 binin üzerinde değerlendiriliyor. “Biz bir iliz. Coğrafi ve fiziki özelliklerimiz gereği diğer büyük illerin sosyal hayatını 2-3 bin metrekare, 150-200 metrekare arasında yaşıyoruz. Ayrıca çay mevsimindeyiz. Bölgeye başka illerde yaşayan üreticiler geldi” dedi. dedim.

‘ÇAY HASATI YAPILANA KADAR YOĞUNLUK DEVAM EDİYOR’

Fazlı Kutmen, Rize’de artan vaka sayısından endişe duyduğunu belirtti. “Şu anda Rize’de nüfus yoğunluğunu trafikte bile hissediyoruz, araba park edecek yer bulamıyoruz. Çay saati olduğu için il dışından birçok kişi gelip gidiyor. Bu durumda vaka sayısı da artıyor. doğal olarak artıyor. Okullar açıldığı için dönüşler başladı ama dönmek istemeyenler de var. 3. çekim çay sonuna kadar yoğunluk devam edecek sanırım” ifadeleri kullandı.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK